Зібрано голосів

Назва проекту

«Термомодернізація Борівського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №3 «Золота рибка»

ПІБ Ініціатора: Придатько Ніна Григорівна
Пошта: pridatkong@ukr.net
Телефон: 0956048934
Статус: Підтверджено
Проект №32
Дата початку збору голосів: 22.04.2019 22:04

Тип проекту

Великий

Категорія проекту

Освіта

Адреса місця реалізації проекту

63801 Харківська область, смт Борова, 14 квартал, буд. 12а

Назва установи / закладу

Борівський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №3 «Золота рибка» Борівської селищної ради Борівського району Харківської області

Короткий опис проекту

Так як дошкільний заклад існує понад 30 років, вхідні та балконні двері, аварійні виходи з будівлі мають значні пошкодження, руйнування по всій площі внаслідок атмосферного впливу та тривалої експлуатації, не відповідають сучасним вимогам енергозбереження. Після реалізації проекту Німецького товариства з міжнародної співпраці GIZ з заміни вікон, утеплення та реконструкції даху у 2018 році, невирішеним залишилось питання заміни дверей та балконних блоків, через які відбуваються тепловтрати, внаслідок чого підвищується вартість утримання будівлі та не в повній мірі вирішується питання енергозбереження та енергозаощаджень. Разом з реалізацією даного проекту тепловтрати закладу будуть відповідати запланованим критеріям енергоефективності, буде налагоджений мікроклімат приміщень та будівлі в цілому відповідно до сучасних стандартів. Покращиться естетичний вигляд закладу як осередку дошкілля району.

Проблема

Термомодернізація є одним з головних завдань у сучасному світі. Зменшення витрат на опалення та інші енергоносії вивільняє значні кошти в майбутньому, які можна спрямовувати як на покращення наявної інфраструктури, так і на реконструкцію та створення нових об’єктів соціального спрямування. В рамках реалізації проекту міжнародної фінансової допомоги урядом Федеративної республіки Німеччина «Розвиток соціальної інфраструктури у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб» був повністю реконструйований та утеплений дах будівлі, вентиляційні канали, парапети, через які відбувалися основні тепловтрати будівлі, а також проведено повну заміну вікон на сучасні з високими показниками енергозбереження. Через брак коштів та закінчення терміну дії проекту не вдалося провести заміну дверей та балконних блоків, внаслідок чого не в повній мірі реалізовано заплановані заходи з енергозбереження відповідно до розробленого проекту.

Мета проекту

Основною метою даного проекту є підвищення енергоефективності закладу, а разом з цим зниження витрат, необхідних на утримання будівлі в опалювальний період. Так як у 2018 році було здійснено утеплення даху та заміна вікон будівлі, тепловтрати відбуваються саме через двері та балконні блоки, які через атмосферний вплив та тривалий термін експлуатації не забезпечують необхідну ізоляцію та надійну експлуатацію. Після їх заміни можна досягти розрахункові показники енергоефективності та значно знизити фінансові витрати в майбутньому.

Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування

Даний проект передбачає заміну дверей центрального входу до будівлі, балконних блоків та двох дверей аварійних виходів, які мають найбільші пошкодження та руйнування. Після проведення монтажних та облицювальних робіт мікроклімат в приміщенні буде відповідати діючим стандартам, а тепловтрати будуть відповідати розрахунковим показникам та сучасним стандартам енергозбереження.

Для кого цей проект (основні групи мешканців, які зможуть користуватись результатами реалізації завдання)

Даний проект орієнтований на підвищення енергозаощаджень та поліпшення мікроклімату в приміщеннях, який, насамперед, стосується працівників та вихованців закладу, що працюють у закладі та знаходяться на території обслуговування закладу відповідно. Як результат витрати з місцевого бюджету на утримання будівлі істотно знизяться, а вихованці будуть виховуватися відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та належного мікроклімату в приміщеннях. Заклад охоплює 72% від загальної кількості дитячого населення мікрорайону.

План заходів з реалізації проекту

а. Пошук необхідних дверних блоків та будівельних матеріалів. б. Придбання дверних блоків та необхідних матеріалів. в. Демонтаж старих дверних блоків. г. Встановлення дверних блоків та облицювальні роботи.

Ключові показники оцінки результату проекту: економічні (наприклад, збільшення надходжень до бюджету, економія ресурсів, тощо), соціальні (наприклад, рівень охоплення дітей фізкультурою та спортом, тощо), екологічні (наприклад, зменшення забруднення навколишнього середовища, тощо), інші показники, які можна використати для оцінки досягнення результатів практичної реалізації проекту.

Після реалізації даного проекту протягом тривалого часу буде відбуватися суттєве заощадження коштів, які можна буде спрямувати на поліпшення наявної інфраструктури селища. Дверні блоки, які планується встановити, не потребують експлуатаційних витрат в майбутньому. Протягом тривалого часу, за винятком комплексного утеплення будівлі, буде відсутня необхідність витрачати кошти на підвищення показників енергозбереження закладу. Дошкільники, які проживають на території обслуговування закладу, матимуть змогу виховуватися у сучасному закладі. Буде відновлено естетичний вигляд будівлі. Дверні блоки, які планується встановити, мають високі розрахункові показники тривалості експлуатації.

Орієнтовна загальна вартість проекту

Вартість реалізації проекту становить 99 тис грн

Очікуваний термін реалізації проекту

Тривалість проекту становитиме один місяць : - тиждень І-ІІІ: придбання дверних блоків та демонтаж наявних. - тиждень IV: встановлення дверних та балконних блоків

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту

Коливання цін на дверні блоки та підвищення вартості робіт. Внаслідок ігнорування даної проблеми рівень енергоефективності закладу не буде відповідати запланованим показникам проектного інституту щодо підвищення енергоефективності будівлі. Проведені роботи щодо утеплення даху та заміни вікон не досягнуть своєї мети.

Приклади схожих рішень

Заклад був учасником проекту міжнародної технічної допомоги GIZ, в рамках якого здійснено утеплення та реконструкцію даху, вентиляційних каналів, заміну вікон та здійснено придбання меблів для різних вікових груп. Борівський ДНЗ №3 «Золота рибка» є переможцем 2017, 2018, 2019 років обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад «РАЗОМ В МАЙБУТНЄ» Харківської обласної ради з модернізації харчоблоку, оснащення сенсорної кімнати та облаштування спортивного майданчику. В рамках громадського бюджету Борівської селищної ради у 2018 році був реалізований проект з облаштування приміщення для сенсорної кімнати.

*Бюджет проекту:

Найменування товарів (робіт, послуг) Ціна за одиницю, грн. Оріентована вартість
Демонтажно-монтажні та облицювальні роботи 15000 15000
Дверні блоки 1030*2130 6000 12000
Дверні блоки 1460*2810 12000 24000
Дверні блоки 1420*2780 12000 12000
Дверні блоки 1590*2730 12000 36000

Галерея зображень

  • Thumb 39f0e431d6638b1da6013549d024978e