Зібрано голосів

Назва проекту

Сенсорні кімнати - крок до успішного життя в соціумі «особливих» дітей

ПІБ Ініціатора: Камянська Тетяна Миколаївна
Пошта: kamyanchik@gmail.com
Телефон: 0509701289
Статус: Підтверджено
Проект №17
Дата початку збору голосів: 31.05.2018 22:14

Тип проекту

Малий

Категорія проекту

Освіта

Адреса місця реалізації проекту

смт Борова, Харківська обл.

Назва установи / закладу

Борівська ЗОШ №1

Короткий опис проекту

Інклюзивне навчання - це рівний доступ до якісної освіти усім дітям, включаючи дітей з особливими освітніми потребами. Інклюзивне навчання в Україні передбачає, що всі учні можуть навчатися в школах за місцем проживання в звичайних класах, але завжди зможуть отримати допомогу у навчальному процесі. Відповідно до цього, постало питання про перепланування шкіл та класів для того, щоб усі діти мали змогу в них начатися. Проектом передбачено облаштування сенсорної кімнати в ООЗ «Борівська ЗОШ №1». Сенсорна кімната - це окреме, спеціально облаштоване, приміщення для дітей з особливими освітніми потребами, де вони за необхідності можуть навчатися за індивідуальним планом розвитку у супроводі корекційного педагога, а також додатковий інструмент для психологічної та фізичної адаптації дітей з особливими освітніми потребами. Сенсорна кімната: 1. Допомагає в стимулюванні сенсорної чутливості та рухової активності, розвитку зорово-моторной координації дітей, розвиває загальну і дрібну моторику, покращує координацію рухів. 2.Створює позитивний емоційний фон і допомагає подолати порушення в емоційно-вольовій сфері; (зменшує тривожний стан, знижує агресію, навчає саморегуляції; знімає м'язову і психоемоційну напругу) 3. Підвищує психічну активність за рахунок стимулювання позитивних емоційних реакцій; розвиває тактильні, зорові відчуття, тренує пам'ять, увагу, інтелект.

Проблема

⦁ Закон України №6437 «Про внесення змін до Закону України «Про освіту» щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг», передбачає створення ресурсних кімнат у закладах освіти з інклюзивною формою освіти. ⦁ Саме така форма освіти буде впроваджена у Борівській ЗОШ №1 у наступному 2018-2019 навчальному році. ⦁ Методики корекційно-розвиткових занять та психологічного розвантаження передбачають використання окремого спеціально облаштованого приміщення. ⦁ Наявність сенсорної кімнати сприятиме реалізації Концепції Нової української школи, нового Державного стандарту початкової загальної освіти в частині впровадження інклюзивної освіти.

Мета проекту

Створити умови для корекційно-розвиткових занять та релаксації з дітьми, які потребують інклюзивної та індивідуальної форми навчання.

Пропоноване рішення вирішення проблеми і його обґрунтування

Пропонуємо облаштувати сенсорну кімнату, що сприятиме швидкій адаптації дітей з інвалідністю до навчального процесу, підвищенню ефективності їхнього навчання на основі корекційно-розвиткової роботи, сенсорної стимуляції та емоційного розвантаження.

Для кого цей проект (основні групи мешканців, які зможуть користуватись результатами реалізації завдання)

Основна цільова група - діти з інвалідністю, які навчаються за інклюзивною та індивідуальною формою навчання. Також сенсорна кімната в школі може бути потенційно корисною для усіх учнів.

План заходів з реалізації проекту

1. Закупівля обладнання; 2. Облаштування освітнього та оздоровчого простору

Ключові показники оцінки результату проекту: економічні (наприклад, збільшення надходжень до бюджету, економія ресурсів, тощо), соціальні (наприклад, рівень охоплення дітей фізкультурою та спортом, тощо), екологічні (наприклад, зменшення забруднення навколишнього середовища, тощо), інші показники, які можна використати для оцінки досягнення результатів практичної реалізації проекту.

Соціальна: покращення умов для освіти дітей з особливими потребами в умовах інклюзивного навчання

Орієнтовна загальна вартість проекту

27113.00 грн.

Очікуваний термін реалізації проекту

Червень-серпень 2018 р.

Ризики (перешкоди) у реалізації проекту

Збільшення вартості обладнання

*Бюджет проекту:

Найменування товарів (робіт, послуг) Ціна за одиницю, грн. Оріентована вартість
Загальна вартість проекту 0 27113

Галерея зображень

  • Thumb e58941ae7f35e0a58f9566e49ee42d44
  • Thumb 6fa3ffe0cadae67532da044f61a684da
  • Thumb d8b2752b704a0fcaf6004a780eb7c885